September the 1st, 2023 – December the 31st, 2026

Mamy przyjemność poinformować, że firma DCD-SEMI sp. z o.o.  podpisała umowę nr FENG.01.01-IP.02-0092/23 tym samym realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich.

IoT-Moto-IP – Nowoczesny modułowy, skalowalny System on Chip (SoC) oparty o procesor RISC V i najnowocześniejsze protokoły komunikacyjne dla IoT i automotive.

Celem projektu jest opracowanie nowych produktów rozszerzających dotychczasową ofertę spółki o nieoferowane do tej pory funkcjonalności i właściwości znacząco zwiększające potencjał komercjalizacji i rynku zbytu. Projekt polega na opracowaniu nowych modeli IP-CORE realizujących określone funkcje w systemach wbudowanych SoC oraz umożliwiających na ich podstawie tworzenie i produkcję nowoczesnych układów scalonych przeznaczonych do szerokiego zastosowania w branżach jak IoT, automotive oraz wielu innych dziedzinach wykorzystujących nowoczesne, bezpieczne i energooszczędne układy elektroniczne. Celem projektu jest realizacja szeregu model IP-CORE implementujących najnowocześniejsze protokoły transmisji danych jak CAN-XL, opracowanie rozwiązań umożliwiających wykorzystywanie w SoC nowoczesnych i wydajnych pamięci szeregowych pozwalających na znaczące ograniczenie wymiarów SoC, oraz ilości surowców koniecznych na połączenie procesorów z zewnętrznymi pamięciami danych. Polega także na stworzeniu całego wysokopoziomowego ekosystemu złożonego ze Środowiska testowego, oprogramowania sterującego oraz nowoczesnych metod testowania i integracji opracowanych modeli z narzędziami do projektowania rozbudowanych systemów procesorowych SoC. Projekt jest odpowiedzią na rosnące wymagania w zakresie szybkości i efektywności systemów dyktowane ciągłym rozwojem funkcjonalności urządzeń oraz dążeniem do ograniczenia zużycia energii, umożliwiającego mobilność i miniaturyzację produkowanych urządzeń elektronicznych. W obecnych czasach coraz więcej urządzeń jest ze sobą połączonych, co wymaga wykorzystania nowoczesnych, wydajnych protokołów komunikacyjnych. Wraz z elektromobilności konieczne są rozwiązania elektroniczne gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa funkcjonalnego stosowanej w motoryzacji elektroniki. W wymiarze gospodarczym celem realizacji projektu jest zwiększenie atrakcyjności oferty spółki, stworzenie pierwszego w Polsce komercyjnego Fabless ASIC Design Center.

Wartość projektu (całkowity koszt projektu): 9808008,95 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 5829801,78 zł

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących projektu udzieli jego Koordynator. Prosimy o kontakt telefoniczny: +48 32 282 82 66 lub e-mailowy: info@dcd-semi.com

April the 1st, 2021 – October the 31st, 2023

January 2017 – March 2019

Mamy przyjemność poinformować, że firma DCD-SEMI sp. z o.o.  podpisała umowę nr POIR.01.01.01-00-1472/20 tym samym realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich.

SecurIPy – zestaw dedykowanych IP Core z certyfikatem bezpieczeństwa Functional Safety & Security dla branży automotive.

Celem projektu jest opracowanie sprzętowych komponentów (IP Core) kontrolerów, kluczowych protokołów komunikacyjnych stosowanych w motoryzacji.

Dofinansowanie projektu z UE: 2 719 047,06 PLN

Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących projektu udzieli jego Koordynator. Prosimy o kontakt telefoniczny: +48 32 282 82 66 lub e-mailowy: info@dcd-semi.com

Other success stories

News